Bota

Shpërthimi në depon arabe të naftës, Rama: Synon të ndikojë sigurinë globale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:51 - 25/03/22 |
Opi Nion

Kryeministri Rama ka reaguar lidhur me shpërthimin e një depoje nafte në Jeddah të Arabisë Saudite përpara një gare në Formula 1.

 “Një tjetër krim i neveritshëm kundër Arabisë Saudite, i cili synon të ndikojë më tej në sigurinë globale të energjisë në një kohë të trazuar për të gjithë botën! Shqipëria qëndron në krah të Arabisë Saudite dhe u bën thirrje të gjithë anëtarëve të OKB-së që të dënojnë me vendosmëri organizatën terroriste që qëndron pas sulmeve të tilla”, shkruan Rama.

 

Pas