Kronikë

Shpërndante para për të blerë vota, Gjykata e Posaçme merr të pandehur një personBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:41 - 12/09/22 |
Opi Nion

Vasil Shabani është marr si i pandehur nga Gjykata e Posaçme, pasi akuzohet për korrupsion zgjedhor duke pranuar kështu kërkesën e SPAK e cila prej disa muajsh e kishte nën hetim dosjen.

Shabani u kap disa javë para zgjedhjeve të 25 Prillit 2021 në Pukë, ku po qarkullonte me të dhënat e 27 qytetarëve dhe fleta të ngjashme si ajo e votimit me vete.

Atij iu gjetën gjithashtu edhe 500 mijë Lekë të rinj që dyshohet se do i shpërndaheshin votuesve. Ndërkohë nën hetim është marrë edhe një person tjetër.

Pas