Kronikë

Shpërndante kokainë, arrestohet 51-vjeçari në Elbasan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:03 - 07/11/20 |
Opi Nion

Policia e Elbasanit ka arrestuar një 51-vjeçar pasi akuzohet se shpërndante kokainë.

Autoritetet njoftojnë se 51-vjeçarit O.P. i janë gjetur 40 doza kokainë, ndërsa në janë sekuestruar një peshore që shërbente për peshimin e lëndës narkotike si dhe një aparat celular.

Sipas policisë gjatë  hetimit  disa mujor të ndjekur me metoda pro aktive nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, rezultoi se ky shtetas merrej me veprimtari kriminale të shpërndarjes së kokainës kryesisht në qytetin e Elbasanit.

Ndërkohë, policia vijon puna për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale./ Opinion.al

Pas