Aktualitet

Shpërndante drogë me motor në Tiranë, ndalohet 45-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:37 - 31/08/19 |
Al Do

Një person është kapur sot nga policia e Tiranës pasi trafikonte kokainë në kryeqytet me motor.

Bëhet fjalë për Agim Hoxhën i cili në vitin 2015 u kap në banesën e tij me 104gr kokainë. Arrestimi i 45-vjeçarit është bërë orët e para të mëngjesit të së shtunës. Kur ai është ndaluar nga policia në motor kishte edhe sasinë e lëndës narkotike.

Hoxha shpërndante kokainën kryesisht në zonën e ish-Bllokut ne Tiranë.

Sot në Tiranë janë arrestuar edhe tre persona të tjerë për vjedhje. Ashtu si në rastin e Hoxhës edhe ata kishin precedentë për të njejtat vepra penale. Përsëritja e aktiviteti kriminal është një fakt shqetësues pasi dëshmon se këta persona nuk pendohen për krimin e kryer dhe nuk arrijnë dot të integrohen në shoqëri. /Opinion.al

Pas