Te Fundit

Përplasje me armë në komisariat, arrestohet deputeti Prenga


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:03 - 05/09/15 |
b.f

KURBIN-Një perplasje e ashper mes dy familjeve me pasojë plagosjen e 7 personave ka ndodhur mbremjen e se premtes në qytetin e Kurbinit. Në këtë ngjarje është i përfshirë deputeti i PS, Armando Prenga, i cili tashmë është arrestuar nga policia me urdhër të Prokurorit të Përgjithshëm. Aktulisht Prenga ndodhet në Drejtorinë e Policisë së Tiranës. Siç mësohet nga burimet, familja Prenga është konfliktuar me familjen Cali për një pronë në Lagunën e Patokut. Fillimisht ata janë përplasur fizikisht me më pas kanë përdorur armët. Familja Cali akuzon Valentino Prengën, vëllain e deputetit të PS-së për rrëmbimin e pronës në bregdet. Ndërkohë që mbrëmë deputeti i PS-së ka shkuar në lokalin e vëllezërve Tom e Nikoll Cali dhe ka goditur me grusht njërin prej tyre. Kjo ka shërbyer si shkak për të ndezur gjakrat dhe më pas në sherr janë përfshirë një numër i madh personash nga të dyja familjet. Sherri me pas eshte zhvendosur ne ambientet e komisariatit te Kurbinit. Ende nuk ka nje deklarate zyrtare nga policia per kete ngjarje te rende ku eshte perfshire edhe nje ligjvenes, Duke ju referuar vetem burimeve, mësohet se 34 persona janë shoqeruar dhe po pyeten për kete ngjarje.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas