Te Fundit

Basha: Prenga plagosi 4 persona, policia fsheh ngjarjenBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:09 - 05/09/15 |
b.f

TIRANE– Kreu i opozitës Lulzim Basha reagoi per ngjarjen e kurbinit, duke deklaruar se “deputeti i PS-së Armanfo Prenga ka plagosur me armë brenda komisariatit 4 anëtarë të familjes Cali”.

Deklarata e plote

Lajm tronditës nga Lacci. Në orët e para të mëngjesit deputeti socialist Armando (Edmond) Prenga, ka plagosur me armë zjarri katër persona të familjes Cali brenda në ambjentet e Policise. Me urdhër të Edi Ramës dhe ministrit te tij te droges Sajmir Tahiri policia ka vendosur një shtetrrethim të vërtetë tek spitali dhe ka nisur manipulimin e provave dhe dëshmitareve që të mbulojnë ngjarjen. Largim i krimineleve nga Kuvendi dhe Qeveria me urgjente se kurrë.

Capture 2

 

Ne nje tjeter njoftim te me vonshem Basha shkruan: 

Terri informativ i urdheruar nga Rama dhe zbatuar nga Tahiri mbi ngjarjen kriminale ku Armando Prenga plagosi me arme zjarri 4 qytetare brenda komisariatit te Lacit ka per qellim manipulimin e ngjarjes dhe mbrojtjen e deputetit te Rames duke ja lene fajin dikujt tjeter. I bej thirrje mediave te mos heshtin, te mos pranojne presionin per te manipuluar ngjarjen dhe te bejne detyren ndaj shoqerise duke raportuar te verteten.

 

Capture

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas