Aktualitet

Shembet masivi shkëmbor në Shkopet, bllokohet qarkullimi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:41 - 28/11/21 |
Opi Nion

Prej orës 5 të mëngjesit të sotëm po kryehet më vështirësi qarkullimi i automjetevë në aksin rrugor nacional Burrel – Skuraj.

Mësohet se një masiv shkëmbor është shembur në afërsi të vendit të quajtur “Sektori C”, duke bllokuar fillimisht totalisht qarkullimin e automjeteve.

Shembja e masivit shkëmbor krijoi një varg të gjatë automjetesh që lëviznin në drejtim të Tiranës dhe Burrelit.

Në vendngjarje ka mbërritur policia e cila ka menaxhuar trafikun, ndërsa një mjet tip fadrom po punon për heqjen e gurëve.

Situata në këtë aks është gjithmon ëe njëjtë dhe problematike, kur përkeqësohen kushtet atmosferike dhe ka ditë me shi.

Kjo vjen për shkak të rënies së gurëve pasi i mungojnë rrjetat mbrojtëse në shpatin e malit./Opinion.al

Pas