Kronikë

Emri/Pacientja humbi jetën, parakalimi i gabuar i ambulancës shkaktoi aksidentin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:09 - 28/11/21 |
Opi Nion

Detaje të reja kanë dalë nga aksidenti tragjik i mbrëmjes së djeshme në rrugën e Rinasit, ku një ambulancë u përplas me një tjetër mjet dhe si pasojë humbi jetën pacientja 42-vjeçare, ndërsa u plagosën tre persona të tjerë, mes të cilëve dhe infermieri që shoqëronte pacienten.

Burime për abc news, bëjnë me dije se rreth orës 23:30, në rrugën me drejtim lëvizje Aeroporti “Nënë Tereza”, për në drejtim të mbikalimit të Kasharit, Ilir Shullazi, duke drejtuar automjetin e markës Benz autoambulancë si rezultat i parakalimit të gabuar është përplasur me automjetin Volkswagen me targë AB827AS, që drejtohej nga Antigon Abazi, banues ne Fushë-Krujë, i cili lëvizte në gjendje të dehur nga mbikalimi i Kasharit për në drejtim të aeroportit. Sipas policisë nga verifikimi për alkool ai rezultoi në masën 0.27mg/l dhe prova dytë 0.28mg/l.

Nga përplasja ambulanca është batuar në rrugë. Si pasoje e aksidentit ka gjetur vdekjen brenda në ambulancë pacientja Anila Berdaku rreth 42 vjeçe, e cila ishte nisur nga Fushë-Kruja për në Tiranë pasi kishte pasur probleme me frymëmarrjen.  Gjithashtu bëhet me dije se drejtuesi i ambulancës Ilir Shullazi do të ndiqet ne gjendje arresti./Opinion.al

Pas