Aktualitet

Video/28 nëntori bën bashkë Ramën dhe Metën, ceremonia e ngritjes së Flamurit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:15 - 28/11/21 |
Opi Nion

Kjo e dielë, 28 nëntor shënon 109-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Në këtë ditë të veçantë, në Vlorë po mbahet ceremonia e ngritjes së Flamurit.

Ngritja e Flamurit është bërë në sheshin me të njëjtin emër në Vlorë. Ndërkohë, Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama paraditen e kësaj të diele kanë dalë krahë njëri-tjetrit dhe kanë qenë të pranishëm në këtë ceremoni.

Në ceremoni është e pranishëm edhe kryeparlamentarja Lindita Nikolla./Opinion.al

Pas