Bota

SHBA: Anijet tona luftarake kaluan në ngushticën e TajvanitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:54 - 28/08/22 |
Opi Nion

Dy anije luftarake amerikane kaluan nëpër ngushticën e Tajvanit.

Marina e Shteteve të Bashkuara njoftoi sot: është hera e parë që ndodh që nga manovrat e paprecedentë ushtarake që Kina ka zhvilluar pranë ishullit.

Ky pasazh “dëshmon përkushtimin e Shteteve të Bashkuara për një rajon të lirë dhe të hapur Indo-Paqësor”, specifikon një njoftim për shtyp i Marinës së SHBA./Opinion.al

Pas