Kronikë

Sekuestrohet kokainë, kontejneri tre ditë që kishte ardhur në Portin e DurrësitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:47 - 03/11/22 |
Opi Nion

Të tjera detaje janë zbardhur lidhur me sasinë e kokainës së sekuestruar nga autoritetet pasditen e sotme në Portin e Durrësit.

Mësohet se janë sekuestruar 31 pako me lëndë të dyshuar narkotike kokainë, me peshë totale 33.5 kilogramë, teksa janë shoqëruar 8 persona, pjesëtarë të firmës që priste ngarkesën me banane dhe punonjës të skanerit në Portin e Durrësit.

Mësohet se kontejneri ku ishte fshehur lënda narkotike vinte nga Ekuadori dhe kishte 3 ditë në Portin e Durrësit.

Policia kufitare duke marrë parasysh faktin që kontejneri kishte ardhur nga Ekuadori organizoi operacionin me qen antidrogë. Sakaq, është organizuar puna për hapjen e plotë të kontejnerit.

Pas