Rajoni

Sekuestrohen 350 kg kokainë në Portin e Pireut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:08 - 22/07/21 |
Opi Nion

Një aksion i DEA-s amerikane dhe Policisë greke sekuestroi një sasi prej 350 kg kokaine në Portin e Pireut në Greqi.

Droga ishte fshehur brenda një konteineri që ishte nisur nga Amerika Latina.

Sipas mediave greke, kokaina ishte vendosur brenda disa qeseve të kafesë në mënyrë që të mos zbulohej era e saj.

Dyshohet se konteineri ishte nisur nga Guatemala./Opinion.al

Pas