Kronikë

Emri/ Me armë dhe drogë në BMW, prangoset në Kavajë 27-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:18 - 22/07/21 |
Opi Nion

Një 27-vjeçar është vënë në pranga ditën e sotme pasi lëvizte me armë dhe me lëndë narkotike me vete.

Mësohet se është arrestuar 27-vjeçari Françesko Moçi,  banues në Kavajë. 

Policia bën me dije se gjatë kontrollit në mjetin tip “BMW”u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri automatik, municion luftarak dhe lëndë narkotike kanabis.  

27-vjeçari akuzohet për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”./Opinion.al

Pas