Aktualitet

Sa vaksinime kundër COVID-19 janë kryer në Shqipëri?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:01 - 28/05/21 |
Opi Nion

765,643 vaksinime kundër koronavirusit janë kryer që nga fillimi i fushatës së vaksinimit në vendin tonë.

Shifrat janë publikuar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetet sociale. Ministrja shkruan se objektivi është kryerja e 1 milion vaksinimeve brenda muajt qershor.

 “765 643 vaksinime të kryera që prej fillimit të fushatës “Shqipëria Buzëqesh”,  vijojmë pa u ndalur drejt objektivit 1 milion vaksinime brenda qershorit”, shkruan Manastirliu.

Në 24 orët e fundit në vendin tonë është shënuar një viktimë nga COVID-19 dhe 21 raste të reja./Opinion.al

Pas