Aktualitet

Ruçi: Edi Rama, njeriu më i pakënaqur në qeverinë e tij


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:30 - 06/11/15 |
b.f

Në një intervistë për “Vizion Plus”, Kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së Gramoz Ruçi, ka folur shprehur ndër të tjera edhe këndvështrimin e tij për qeverinë dhe Kryeministrin Rama.

“Unë e njoh mire Edi Ramën dhe besoj qe njeriu me i pakënaqur ne atë qeveri është vete Edi Rama. Kam kaluar shume kryeministra në keto 25 vjet dhe e vlerësoj per vizionin qe ka për qeverisje, per përkushtimin, per energjine, per kohen që vë në dispozicion per marredheniet qe nderton. Nje njeri qe ka një vizion te tillë, një përkushtim dhe një ambicie te tille natyrisht qe eshte i pakenaqur me efektivitetin dhe nuk eshte i lumtur Edi Rama. Ndryshimi i qeverise eshte ekskluzivitet dhe atribut vetëm i atij që drejton kabinetin dhe ai merr përsipër edhe kostot”, ka thene Ruçi.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas