Kronikë

Rrëzohet betoniera në një kantier ndërtimi në Palasë, përfundon ne spital shoferi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:24 - 05/04/22 |
Opi Nion

Një aksident është regjistruar rreth mesditës së sotme në Palasë, ku një betoniere është rrëzuar në një kantier ndërtimi.

Policia bën me dije se si pasojë e aksidenti ka marrë dëmtime të rënda drejtuesi i betonierës, shtetasi Th.P., 60 vjeç i cili është dërguar për ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal të Vlorës.

Më datë 05.04.2022, rreth orës 12:15, në fshatin Palasë, Dhërmi, mjeti tip betoniere, me drejtues shtetasin Th. P., rreth 60 vjeç, banues në Lushnjë, duke punuar në një kantier është rrëzuar dhe si pasojë ka marrë dëmtime të rënda drejtuesi i mjetit, i cili po transportohet për ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal Vlorë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit”,-njofton policia./Opinion.al

Pas