Kronikë

Roskovec/ Gjendet një trup i dekompozuar në brigjet e lumit SemanBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:10 - 05/08/22 |
Opi Nion

Trupi i një personi të dekompozuar është gjetur në orët e vona të së enjtes në brigjet e lumit Seman, në fshatin Arapaj në Roskovec.

Ishin dy peshkatarët ata të cilët pikasën trupin e dekompozuar, të cilët më pas njoftuan policinë. Këta të fundit në bashkëpunim me repartin zjarrfikës të Roskovecit bënë të mundur nxjerrjen e trupit të viktimës nga ujërat e lumit Seman.

Sipas policisë, trupi i përket një mashkulli në moshë të re, por për momentin është e pamundur të bëhet identifikimi i tij.

“Më datë 04.08.2022, në fshatin Arapaj, në lumin Seman, është gjetur një trup i pajetë, ende i paidentifikuar, i seksit mashkull, i dekompozuar. Po punohet për identifikimin e kufomës dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedural”, njoftoi policia.

 

Pas