Sport

Ronaldo rrit sigurinë, punëson vëllezërit binjakë që shërbyen në AfganistanBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:22 - 23/11/21 |
Opi Nion

Cristiano Ronaldo ka vendosur që të forcojë sigurinë për veten dhe familjen e tij. Futbollisti ka punësuar dy vëllezër binjakë  që shërbyen si ushtarë në një njësi elitare të forcave speciale në Afganistan.

Vëllezërit u panë me sulmuesin e Manchester United ndërsa ai përgatitej të udhëtonte në Zvicër në shtator me pjesën tjetër të skuadrës për një ndeshje të Ligës së Kampionëve menjëherë pasi ata u punësuan.

Një burim i brendshëm tha për mediat lokale:

“Sergio dhe Jorge vishen elegantë dhe duken shumë normalë. Ata janë të aftë të përzihen me turmën, por ata janë të shpejtë për të menduar, parë dhe vepruar në momentin e duhur.”

Siguria e Ronaldos ra në sy kur binjakët e shoqëruan atë në aeroportin e Mançesterit para disa kohësh. Dyshja, identiteti i të cilëve nuk ishte bërë publik, e ndihmuan sulmuesin me bagazhin e tij.

Raportet e asaj kohe thanë se portugezi dhe familja e tij do të merrnin mbrojtje gjatë gjithë kohës pas kthimit të tij në Old Trafford.

Vëllezërit u panë përsëri me Ronaldon pasi ai u kthye në Aeroportin e Mançesterit pas humbjes 4-1 të skuadrës së tij ndaj Ëatford .

36-vjeçari thuhet se kishte ndërmarrë hapa për të rritur sigurinë e tij pasi u paralajmërua se do të bëhej një ‘magnet’ për bandat kriminale.

Pas