Aktualitet

Rikthehet moti me reshje në vend


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:33 - 21/01/22 |
Opi Nion

Vendi ynë është përfshirë nga moti i keq këtë të premte, duke rikthyer reshjet e dëborës në zonat e verilindjes dhe juglindjes.

Në qytetin e Peshkopisë dëbora arriti në disa centimetër. Më problematike ishte situata në zonat e thella të qarkut të Dibrës.

Megjithatë akset nacionale janë të hapura por qarkullohen vetëm me zinxhirë. Sipas autoriteteve gjendja nuk është problematike. Si pasojë e reshjeve u bllokua aksi Korçë-Pogradec.

Autoritetet janë të gjitha në gatishmëri për të kthyer në normalitet kalimin në rrugët kryesore dhe për të ndërhyrë në zonat ku ka probleme. Edhe ARRSH u ka bërë thirrje drejtuesve të mjeteve që të bëjnë kujdes në zonat ku ka situatë nga moti i keq.

Pas