-Jetë dhe Stil

Rikthehen temperaturat e larta deri në 37 gradë Celsius


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:22 - 10/08/20 |
Opi Nion

Temperaturat e larta do të shoqërojnë vendin tonë gjatë ditës së sotme.  Sipas MeteoAlb deri në mesditë moti do të mbizotërohet nga kthjellime dhe temperatura të larta. Pasditja dhe mbrëmja vijojnë në të njëjtat kushte, përjashtuar skajet Veri-Jug të cilat do të kenë kalime vranësirash dhe ndonjë shi të izoluar.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke u luhatur nga 14°C deri në 37°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor dhe krijon në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Pas