Aktualitet

Reshje shiu në këto zona dhe ulje temperaturash, parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:48 - 23/04/22 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme territori shqiptar vijon të jetë në mbizotërimin e vranësirave të shumta në pjesën më të madhe të ditës, ku vranësirat do të sjellin reshje te pakta shiu si edhe flokë dëbore në zonat e thella malore. Shirat do të jenë të fokusuara në zonat veriore dhe veriperëndimore të territorit. Parashikohet që në orët e vona të mbrëmjes të ketë përmirësim të motit duke rikthyer kthjellimet dhe vranësirat e shpeshta në të gjithë territorin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 21°C.

Era do të fryjë mesare dhe e fortë me shpejtësi mbi 55 km/h nga drejtimi Jugor dhe Juperëndimor, për pasojë në brigjet detare do të krijohen dallgëzim deri në 4 ballë.

Pas