Aktualitet

Zgjedhjet e krerëve të 14 degëve në PD, kush janë kandidatët për kryetarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:24 - 23/04/22 |
Opi Nion

Vijon procesi i zgjedhjes së kryetarëve të degëve në Partinë Demokratike.

Këtë të shtunë, Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike njoftoi se po zhvillohen zgjedhjet për Kryetar të PD në disa degë.

Procesi i votimit ka nisur 8:00 të mëngjesit dhe do të zhvillohet deri në orën 18:00 në 6 degë të PD. Komisioni i Rithemelimi bën me dije se në rast se në Qendrat e Votimit do të ketë ende votues, procesi do të vijojë edhe pas orës 18.00, deri kur edhe anëtari i fundit i PD së degës përkatëse të ketë votuar.

Kandidatët për Kryetar dhe qendrat e votimit sipas degëve janë si më poshtë vijon:

Pas