Aktualitet

Rëndohet gjendja për një pacient tek infektivi, 6 të tjerë shërohen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:27 - 30/05/20 |
Al Do

Gjatë 24 orëve të fundit 6 qytetarë janë shëruar nga COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se numri total i të shëruarve ka shkuar në 857.

Në spitalin infektiv aktualisht po trajtohen 26 pacientë, nga të cilët 4 janë në terapi intensive dhe 1 pacient është i intubuar në gjendje të rëndë.

Nga fillimi i epidemisë janë kryer rreth 16 mijë testime molekulare dhe serologjike. Që nga fillimi i epidemisë janë 1122 raste të konfirmuara, prej të cilëve aktualisht janë 232 persona aktivë me COVID19, kryesisht ne Tiranë, Durrës dhe Krujë. /Opinion.al

Pas