Aktualitet

Ramës i ndërpret fjalimin telefoni: Ka nga ata që jetojnë me “radio” në xhepBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:40 - 12/09/22 |
Opi Nion

Teksa kryeministri Edi Rama po mbante fjalën e tij në Kongresin e Arsimit në sfond po dëgjohej një zile telefoni që i ndërpreu fjalimin.

Rama e kaloi me batutë këtë moment që shkaktoi të qeshura në sallë. Ai tregoi një episod të dikujt që i tha se ishte zilja e gruas.

“Sot në këtë kongres është e rëndësishme të bëhet diçka që nuk e ka shumë dëshirë. Të kujtojmë nga e nisëm nën tingujt e kësaj muzike kaq kuptimplotë të dikujt që duhet të jetë shumë optimist që jeton me radio në xhep dhe nuk po spekuloj por më ka ndodhur disa herë që ndizen këto radiot nëpër xhepa. Një herë kam marrë guximin ta pyes personin dhe më ka thënë, është zilja e gruas. Se kështu janë burrat shqiptarë, të fortë, të pavarur, sundimtarë të pakontestueshëm jashtë mureve të shtëpisë. Tani meqë po flisnim për komunikimin dixhital të lidhur dhe me një fije zëri me murin e shtëpisë që e kanë si zinxhirin e qenit”, tha Rama.

 

Pas