Aktualitet

Rama:Shëmbëlltyra e parisë së kapardisur duhet zhdukur nga sytë e popullit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:34 - 02/09/21 |
el ida

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një qëndrim kritik ndaj atyre që ai i cilësoi të privilegjuarit, duke ju referuar kryesisht sjelljes së drejtorëve dhe shefave me lidhje ne parti. Ai shtoi se ky imazh duhet zhdukur nga sytë e popullit.

“E vërteta e hidhur është se pavarësisht dallimeve tona të mëdha me rivalët tanë, pasqyra e partive shqiptare në pushtet qysh prej 30 vjetësh në sytë e komuniteteve të Shqipërisë ngjan si një copë e filmit “Koncert  në vitinb 36”.

Në vend të parisë në film kemi një tufë drejtorësh dhe shefash të cilët rendin ta rrethojnë deputetin apo të deleguarin sapo të shfaqet në territor. Dhe të gjitha bashkë rrethojnë kryetarin e partisë kur zbret në territor. Ai rreth të privieliegjuarish, këtu nuk flas për individë, flas për strukturën. Shëmbëlltyra e asaj parie kapadrisur nëpër rugë e nëpër kafene duhet zhdukur nga sytë e popullit. Nëse duam që shqiptarët të na afrohen më shumë dhe nëse duam që Shqipëria e kësaj periudhe të historisë që ne kemi fatin ta shkruajmë për aq sa na takon, pas 2 zgjedhesh të ardhshme të jetë ngjitur vërtet në majat që ne na takon e pastaj ta kaloj stafetën tek brezat e tjerë”, tha Rama./Opinion.al

 

Pas