Aktualitet

Rama tregon emocionet e takimit në Lezhë: Një moment që i bën hallall mallkimet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:30 - 23/12/21 |
Opi Nion

Pasi zhvilloi një takim me banorët e Lezhës, ku shpërndau apartamentet për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit, kryeministri Edi Rama në një status në rrjetet sociale e ka cilësuar këtë moment si  “krejt të veçantë njerëzor, ku mbushesh i gjithi me ndjesinë e bukur të vlerës së pazëvendësueshme të politikës në të mirë të jetës së njerëzve”.

Rama thotë se është kënaqësi kur të tëra fjalët i merr era dhe veprat mbeten të vetmet që flasin.

“Ky është nga ato momentet krejt të veçanta njerëzore, kur mbushesh i gjithi me ndjesinë e bukur të vlerës së pazëvendësueshme të politikës në të mirë të jetës së njerëzve dhe i bën hallall sharjet, mallkimet, shpifjet, streset e mundimet e të marrurit me politikë për të shërbyer, jo për të rrëmbyer.

Sa shumë mosbesim, ankesa, akuza, përqeshje e shpoti, kur përsërisja do t’i kthejmë të gjithë në shtëpi; sa shumë sajesa e fantazi për shtëpitë që nuk do të ndërtoheshin kurrë, për banesat që s’do të jepeshin kurrë FALAS; sa shumë energji negative, për sa e sa çudira mendore, teksa duhet të shtrëngonim dhëmbët nga vonesat objektive të pandemisë e nga lloj-lloj yçklash… Sa kënaqësi kur të tëra fjalët i merr era dhe veprat mbeten të vetmet që flasin”, shkruan Rama./Opinion.al

Pas