Aktualitet

Rama: Kemi 5-fishuar eksportet e prodhimeve të detit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:00 - 30/10/21 |
Opi Nion

Teksa ka publikuar pamje nga një fermë e kultivimit të peshqve në detin e Jonit, kryeministri Rama ka bërë të ditur se janë 5 –fishuar eksportet e prodhimeve të detit.

Ai shton se rezervuari është i ndërtuar duke respektuar standardet e nevojshme për tu eksportuar drejt tregut japonez.

 “Ferma spektakolare e kultivimit të tonit për eksport në detin Jon, e ndërtuar dhe menaxhuar me superstandardet e nevojshme për tregun japonez.

Falë politikave mbështetëse të peshkimit i kemi thuajse pesëfishuar eksportet e prodhimeve të detit dhe do të vijojmë t’i rrisim më tej, vit pas viti”, shkruan Rama.

Pas