Aktualitet

Rama: Janë dënuar me burg 29 policë, vite më parë ishte e pamendueshmeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:22 - 07/09/22 |
Opi Nion

Teksa prezantoi drejtorin e ri të Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku, kryeministri Edi Rama tha se që prej nisjes së punës së AMP-së, janë dënuar me burg 29 punonjës policie, 31 të tjerë janë lënë në arrest shtëpie, ndërsa 20 të tjerëve u është ndaluar të ushtrojnë detyrën.

Sipas kreut të qeverisë, Policia e Shtetit po kalon në një tjetër stad, që disa vite më parë ishte e pamendueshme.

“Janë dënuar me burg 29 punonjës policie, me arrest shtëpie 31 të tjerë dhe 20 të tjerë më masë të ndalimit të detyrës dhe 12 janë ish shefa komisariatesh madje edhe një drejtor. Prerja e druve të shtrembër në rreshtat e gjatë është pjesë e pandashme e rritjes dhe fuqizimit të policisë. Ky është stad tjetër, i pamendueshëm disa vite më parë”, tha Rama.

Pas