Aktualitet

Rama: Ka ardhur koha, do rrisim menjëherë pagat në policiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:35 - 07/09/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se do të rriten pagat në polici, sidomos në nivelin bazë.

Në një takim me drejtuesit e rinj të Policisë së Shtetit, Rama ka deklaruar se policia ka patur mbështetjen politikës për të ushtruar detyrën e të drejtat e tyre.

“Pagat ka ardhur koha të rritën përsëri dhe do t’i rrisim menjëherë sidomos për nivelin bazë, që do të thotë në thelb se pavarësisht se çfarë thuhet nuk ka pasur kurrë në historinë e policisë së shtetit një raport si ky që ne kemi vendosur me policinë e shtetit. Raport respekti, besimi dhe raport i bazuar te mbështetja e plotë politike e të gjithë drejtëve të përgjithshëm të policisë së shtetit. Ky është fakt.”, tha Rama.

Pas