Aktualitet

Rama-Rrumbullakut Telefonateve që ndërhyjnë mos iu përgjigj, ke 100 ditë kohë për…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:04 - 07/09/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot drejtorin e ri të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku.

Gjatë fjalës së tij, krue i qeverisë u ndal tek arritjet dhe problematikat në Polici. Duke thënë se do të rris pagat për policët, Rama i ka dhënë 100 ditë afat, Muhamet Rrumbullakut, që ta nxjerrë policinë nga udhëkryqi ku ndodhet, sipas Ramës.

 “Brenda 100 ditëve policia e shtetit duhet të dalë nga ky udhëkryq kur ndodhet. Ashtu si e ka pasur edhe drejtori i mëparshëm mbështetjen e plotë politike e keni. Telefonatave ju keni për detyrë t’i përgjigjeni për kërkesa në telefon nuk keni detyrë t’i përgjigjeni. Nga cilido qoftë. Ditën që unë do ju marr në telefon për të ndërhyrë atëherë keni të drejtë që ta bëni por kjo nuk do të ndodhë”, tha Rama.

Pas