Politikë

Rama i ndërpret fjalën kryebashkiakut: Po fillove me këto nderimet…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:30 - 22/07/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit të sotëm në Pogradec, i kërkoi kryetarëve të bashkive që të bënin një prezantim të punës në bashkitë që drejtonin, por duke iu kërkuar që të zbatonin minutazhin prej 6 minutash të vënë në dispozicion.

Por, menjëherë pasi kryetari i Bashkisë së Skraparit ka marrë fjalën, Rama e ka ndërprerë, pasi sipas kryeministrit nuk nisi me prezantim siç iu kërkua por me falënderime dhe nderime.

Rama i thotë kryebashkiakut se nëse vazhdohet me nderime iku një minutë nga koha e dhënë në dispozicion.

Diskutimi mes tyre:

Rama: 6 minuta në dispoicion për të patur përmbledhje sintetike asnjë minutë

Kryetari i Skraparit: I nderuar z.kryeministër, të nderuar minstra, kryetarë të PS…

Rama: Po fillove me këto ndërimet iku një minutë..

Përfaqësuesi i Skraparit: Jo por m.q.s jam i pari..

Rama: Me këto nderimet…

 

 

Pas