Politikë

Rama batuta me qytetarin: Çfarë të bëri PD ty, që ti prap e do?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:34 - 06/02/21 |
Opi Nion

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka inspektuar punimet në kantierin e Lungomares në Sarandë.

Rama ishte i shoqëruar nga kryetari i bashkisë së Sarandës, Adrian Gurma, si dhe nga disa deputetë të PS-së.

Gjatë inspektimit, kryeministri u ndesh edhe më një qytetar i cili ishte mbështetës i Partisë Demokratike dhe po lundronte me kanoe në ujërat e detit Jon. Rama shkëmbeu batuat me qytetarin, ndërsa e pyeti përse mbështeste demokratët.

Rama: Si je? Ndalo të bëjmë një fotografi bashkë!

Qytetari: Kryetarin e bashkisë, deputetin e zonës dhe ministrin e Turizmit i kemi shumë të mirë.

Rama: Hë çfarë të bëri PD ty?

Qytetari: Më degjeneroi fare!

Rama: Dhe ti prap e do!

Qytetari: Edhe gabime të bëjë, e dua.

Rama: Ti prap me PD-në je. Po duhet të vinim ne që ju të zbuloni detin se ato nuk dinë as not./ Opinion.al

Pas