Kronikë

Ra në kontakt me rrymën elektrike, bie nga shtylla i riu


               Publikuar në : 16:58 - 22/08/19 |
xhu lia

Një 30-vjeçar është plagosur rëndë ditën e sotme pasi ka rënë nga një shtyllë e tensionit të lartë.

Sipas policisë 30-vjeçari me iniciale V.N dyshohet se gjatë tentativës për të riparuar rrjetin e internetit në një shtyllë tensioni, ka rënë në kontakt me rrymën elektrike.

Si pasojë ka rënë nga lartësia duke marrë dëmtime dhe djegie.

Mësohet se 30-vjeçari është transportuar në spital për mjekimin e nevojshëm. Ngjarja ka ndodhur gjatë ditës së sotme në lagjen “Demokracia” .

Tiranë/ Informacion paraprak

Rreth orës 16:00 në rrugën “Demokracia” shtetasi V. N rreth 30 vjeç dyshohet se gjatë tentativës për të riparuar rrjetin e internetit në një shtyllë tensioni, ka rënë në kontakt me rrymën elektrike dhe për pasojë ka rënë nga lartësia duke marrë dëmtime dhe djegje.

Shtetasit i është dhënë ndihma e parë dhe u transportua në spital për ndihmë mjeksore të specializuar.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes./Opinion.al/

 

Pas