Politikë

“Qëndro në shtëpi”, Basha poston videon sensibilizuese: Kohë sakrificash


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:13 - 28/03/20 |
el ida

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, ka shpërndarë një video sensibilizuese në lidhje me emergjencën e koronavirusit ku i bën thirrje qytetarëve të ndjekin me përpikmëri këshillat e mjekëve si dhe udhëzimet për distancimin social.

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, Basha shkruan se kjo është një kohë sakrificash.

Postimi i Lulzim Bashës:

Të dashur bashkëqytetarë, kjo është një kohë sakrificash që gjithsecili prej nesh duhet t’i bëjë për shëndetin e tij dhe të familjes. Ju bëj thirrje të respektoni me përpikmëri të gjitha udhëzimet mbi distancimin social dhe higjenën! Duke ndjekur me përpikmëri këshillat e mjekëve, duke qëndruar në shtëpi, ne japim kontributin tonë për ngadalësimin e përhapjes së virusit dhe për ta kaluar këtë të keqe me sa më pak pasoja për jetën dhe shëndetin tonë dhe të dashurve tanë!

Pas