Aktualitet

Koronavirusi/ Situata brenda Infektivit, 4 persona në terapi intensive


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:08 - 28/03/20 |
el ida

Silva Bino, nga Instituti i Shëndetit Publik ka deklaruar sot se në shërbimin Infektiv aktualisht gjenden 74 të shtruar.

Bina sqaron se 4 prej tyre janë në terapi intensive ndërsa pjesa tjetër e të shtruarve në pavion janë në gjendje të stabilizuar.

“Në shërbimin infektiv aktualisht janë 74 të shtruar dhe prej tyre 4 janë në terapi intensive. Pjesa tjetër e të shtruarve në pavion janë në gjendje të stabilizuar deri në këto momente.”, u shpreh Bino.

Ndërkohë, numri i personave të prekur nga koronavirusi në Shqipëri ka shkuar në 197, ku në 24 orët e fundit janë konfirmuar 11 raste të reja me COVID-19./Opinion.al

Pas