Kryesore

Koronavirusi/ 11 raste të reja, shkon në 197 numri i personave të prekur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:43 - 28/03/20 |
el ida

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se ka shkuar në 197 numri i personave të prekur nga koronavirusi në Shqipëri, ndërsa ka shkuar në 10 numri i personave që kanë ndërruar jetë.

Në 24 orët e fundit janë testuar 79 persona të dyshuar, prej të cilëve janë konfirmuar 11 raste të reja me COVID-19.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:

– Tiranë 113 raste

– Durrës 11 raste

– Lushnje 4 raste

– Elbasan 5 raste

– Rrogozhinë 2 raste

– Fier 21 raste

– Kavajë 4 raste

– Korçë 12 raste

– Vlorë 5 raste

– Shkodër 4 raste

– Lezhë 4 raste

– Berat 1 raste

– Has 2 raste

– Krujë 3 raste

-Tropojë 3 raste

– Pukë 3 raste

Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë dy pacientë në spitalin Infektiv, një 67 vjecar nga Tirana dhe një 72-vjecare nga Vlora./Opinion.al

Pas