Kronikë

Qëlloi me armë 11-vjeçarin, policia në kërkim të adoleshentit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:10 - 26/05/22 |
Opi Nion

Policia ka nisur kërkimet për arrestimin e 17-vjeçarit që plagosi me armë zjarri 11-vjeçarin në fshatin “Dom Gjegjan” të Pukës.

I mitur është qëlluar me armë në këmbë dhe është transportuar në spitalin e Traumës në Tiranë, për mjekim më të specializuar.

Dyshohet se autori i ngjarjes shtetasi R. C. ka patur konflikt me kushëririn e 11-vjeçari, por në momentin që nuk e ka gjetur atë, ka qëlluar të miturin./Opinion.al

Pas