Aktualitet

Covid-19 në Shqipëri/ Asnjë viktimë, 27 të infektuar dhe 4 të shtruar në spital


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:24 - 26/05/22 |
Opi Nion

27 raste të reja me COVID-19 janë shënuar gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë nga 616 testime të kryera.

Ministria e Shëndetësisë informon se qytetarët e infektuar janë shënuar në  16 në Tiranë, 4 në Fier, 2 në Shkodër, Gjirokastër, 1 në Kavajë, Vlorë, Sarandë.

Janë 291 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë. Janë shëruar 18 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,224 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (26 Maj 2022)

Raste të reja ditore          27
Të shëruar në 24 orë       18
Të shtruar në spitale         4
Humbje jete në 24 orë      0
Testime ditore                 616

Testime totale               1,825,720
Raste pozitive                  276,012
Raste të shëruara            272,224
Raste Aktive                         291
Humbje jete                        3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            190
Fier                  19
Korçë               17
Gjirokastër      16
Shkodër           15
Vlorë                14
Elbasan            6
Durrës              6
Lezhë               4
Berat                2
Dibër                1
Kukës              1

Pas