Bota

Putini është i sëmurë? Përgjigjet ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:58 - 30/05/22 |
Opi Nion

Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov hodhi poshtë zërat që qarkullojnë se presidenti Vladimir Putin është i sëmurë.

“Presidenti Vladimir Putin bën dalje publike çdo ditë. Ju mund ta shihni atë në ekranet televizive, të lexoni dhe dëgjoni fjalimet e tij.

Nuk mendoj se dikush që është i kthjellët mund të shohë tek Putin “simptomat e ndonjë sëmundjeje,” tha ai.

“Unë do ta lë në ndërgjegjen e atyre që shpërndajnë thashetheme të tilla”,- theksoi Lavrov për televizionin francez TF1./Opinion.al

Pas