Aktualitet

Rama: Prej të mërkurës nis një epokë e re për Shqipërinë patriotike, ndalohen…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:40 - 30/05/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama përmes një videoje të publikuar në rrjetin social “Facebook” ka rikujtuar qytetarët shqiptarë se prej të mërkurës, 1 Qershor, do të ndalohen qeset plastike njëpërdorimëshe.

Sipas Ramës me këtë vendim do të nisë një epokë e re “për Shqipërinë patriotike”. Më tej kreu i qeverisë shprehet se kjo bëhet në favor të mbrojtjes së atdheut të fëmijëve tanë.

“MIRËMËNGJES dhe duke ju kujtuar se prej të mërkurës nis një epokë e re për Shqipërinë patriotike, me ndalimin e qeseve plastike njëpërdorimshe në favor të mbrojtjes së atdheut të fëmijëve tanë, ju uroj një javë të mbarë”-shkruan Rama.

Pas