Bota

Putin flet me Macron dhe Scholz: Moska e gatshme për dialog me Kievin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:06 - 28/05/22 |
Opi Nion

“Rusia është e gatshme të rifillojë dialogun me Ukrainën”: Këhtu është shprehur Presidenti rus Vladimir Putin, siç raportohet nga Kremlini i cituar nga Interfax, gjatë një bisede telefonike me presidentin francez Emmanuel Macron dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz.

Macron dhe Scholz u përgjigjën, duke i kërkuar kreut të Kremlinit “negociatat e drejtpërdrejta dhe serioze” me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky, ka bërë të ditur qeveria gjermane./Opinion.al

Pas