Aktualitet

Punimet në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, Rama: Do të ruhet arkitektura historikeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:06 - 05/01/23 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm duke publikuar pamje nga punimet që po kryhen në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” në kryeqytet.

Kreu i qeverisë bën me dije se punimet për përmbylljen e fazës së parë të ndërtimit në Maternitetin “Mbretëresha Geraldinë” do t‘i hapin rrugë investimit në godinën qendrore, e cila sipas Ramës do të ruajë arkitekturën historike.

“MIRËMËNGJES  dhe me punimet për përmbylljen e fazës së parë të ndërtimit të ri në Maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, që do t‘i hapë rrugë investimit në godinën qendrore, e cila do të rilindë duke ruajtur arkitekturën historike, për të garantuar standardin më të mirë të shërbimit për nënat dhe fëmijët, ju uroj një ditë të mbarë”-shkruan Rama.

Pas