Bota

Pullat postare britanike, nga monarkët tek bandat muzikore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:11 - 24/06/20 |
el ida

Pulla postare britanike të cilat shpesh portretizojnë monarkun, këtë herë do të nderojnë një ‘Mbretëreshë’ tjetër, në një set të ri pullash postare, teksa grupi veteran i rrokut Queens po feston 50 vjetorin.

Seti prej 13 pullash që do të nxirret në shitje muajin tjetër, do të paraqesë vepra arti nga kopertinat e tyre më të njohura të albumeve, imazhe nga shfaqjet live ekstravagante të grupit dhe fotoshoot-i i tyre i parë në studio në 1974.

Queen, të cilët kanë shitur më shumë se 300 milion disqe, janë grupi i tretë muzikor që kanë një edicion të dedikuar të pullave britanike, pas Beatles në 2007 dhe Pink Floyd në 2016./Opinion.al

Pas