Emisionet

Opinion – Shkëlqimi dhe rënia e Voskopojës!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:43 - 24/06/20 |
el ida

Voskopoja, shkëlqimi e më pas rënia e saj kanë qenë në fokusin e emisionit “Opinion”, që përmbyll ciklin e një serie udhëtimesh në disa nga destinacionet më të veçanta shqiptare.

I ftuar në program, historiani, Pëllumb Xhufi, tha se gjatë kohës së Perandorisë Osmane, Voskopoja ka qenë çiflik i sulltanesësh dhe i sillte të ardhura të shumta perandorisë.

Emisioni i plotë në  videon e mëposhtme:

Pas