Kronikë

Publikohet fotoja/ Cili është 65-vjeçari që abuzoi seksualisht 15 vjeçaren


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:51 - 31/05/20 |
Opi Nion

65 vjeçari që abuzuoi seksualisht me 15-vjeçaren në kryeqytet është pikërisht personi që shihet në këtë foto. Ai quhet Abaz Doku dhe sikurse është raportuar më herët, dikur kishte qenë roje në shkollën ku kishte studiuar e mitura, në zonën e Bregut të Lumit.

Ngacmimet dhe përndjekjet ndaj vajzës kishin nisur një vit më parë, kur ajo ishte në klasë të 8-të. Ai e shantazhonte duke i thënë se ia dinte historitë intime që ajo kishte pasur në shkollë. Prej këtij shantazhimi vajza ka pranaur dhe ka kryer marrëdhënie seksuale me 65-vjecarin në një banesë që ai kishte nën kujdes, në pronësi të vëllait të tij. Akti është filmuar në celularin e tij dhe më vonë ia ka cuar nëpërmjet një rrjeti social këtë video fqinjit të tij 20 vjeç.

65 vjeçari i arrestuar në akuzën e “dhunës seksuale me të mitur”, ka mohuar të ketë abuzuar me vajzën e mitur, dhe ka deklaruar se e ka prekur atë vetëm në pjesët intime, me dëshirën e saj. Ai dyshohet se ka pasur edhe raste të tjera abuzimi me të mitura, raste për të cilat tashmë kanë nisur hetimet./Opinion.al

 

 

Pas