Aktualitet

Protesta në Fier, banorët: Na mbyten fekalet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:00 - 21/10/15 |
b.f

FIER- Banorët e Mbrostarit në bashkinë e Fierit kanë dalë sot në protestë. Sipas tyre, prej vitesh vuajnë nga mungesa e kanalizimeve të ujërave rë zeza të cilat janë bërë shkaktare për sëmundje. Sipas tyre janë vendosur disa tuba, për të cilat janë përfituar miliona nga tenderat, por kanalizimi nuk është realizuar kurrë. “Tubat janë mbuluar nga dherat dhe ujërat e zeza vazhdojnë të derdhen në sipërfaqe”, shprehen ata.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas