Aktualitet

Basha në PPE, në kongresin e demokratëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:23 - 21/10/15 |
b.f

MADRID- Lideri demokrat, Lulzim Basha po merr pjesë sot (e mërkurë) në në kongresin e partive të djathta europiane, PPE që mbahet sot dhe nesër në Madrid të Spanjës. “Kongresi do të fokusohet në politikat e jashtme dhe ato të sigurisë të tilla si migrimi dhe lufta kundër terrorizmit, punësimi, një treg dixhital të përbashkët, ndryshimet klimatike dhe partneritetin midis Europës dhe SHBA”. Po kështu gjatë punimeve, Kongresi do të zgjedhë drejtuesit e rinj të PPE.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas