Aktualitet

Protesta/Flet Meta: Tirana, e para në botë për numrin e gjobave



Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:18 - 12/11/22 |
el ida

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka marr fjalën në foltoren e protestës, ku ka akuzuar qeverinë dhe Kryeministrin Rama për situatën në të cilën vendi ndodhet sot. Meta tha se Rsma favorizon të pasurit dhe penalizon shtresat e varfra, ndërsa tha se Tirana është qyteti me numrin më të lartë të gjobave që ju vihen qytetarëve.

“Shqipëria ka numrin më të lartë të të burgosurve në vend dhe jashtë vendit. Tirana, e para në botë për numrin e gjobave që ju vihen qytetarëve. Për të varfrit, Rilindja ka vetëm 2 alternativa: Nënshtrimin ose dëbimin. Drejtësia e Rilindjes arreston nënën 82-vjeçare për një kotec, por garanton amnisiti për katet pa leje në mes të Tiranës. Legalizimin falas e bëri për të pasurit dhe më të fortët”, tha Meta./Opinion.al

Pas