Aktualitet

Prishtina përgatitet për protesta, 12 autobusë nga Mitrovica


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:30 - 28/11/15 |
b.f

 

Prishtina përgatitet sot për manifestimin e opozitës që parashikohet të nisë në orën 14:00, ndërsa 12 autobusë do të nisen nga Mitrovica.

Anëtari i Vetëvendosjes nga dega e kësaj partie në Mitrovicë, Faruk Mujka, ka thënë për Klan Kosovën se në Prishtinë do të shkojnë për të manifestuar 28 nëntorin nën frymën e protestës, kundër demarkacionit me Malin e Zi dhe asociacionin e komunave serbe.

Tashmë pranë degës së VV-së në Mitrovicë vetëm kanë filluar që të grumbullohen njerëz, të të gjitha moshave e të cilët në duar kanë flamuj kuqezi.

Këtyre pritet që shumë shpejtë të iu bashkohen edhe anëtarët e AAK dhe Nisma, transmeton Klan Kosova.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas