Kryesore

Presidenti/ Nuk ka emër as për raundin e dytë të votimit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:29 - 22/05/22 |
Opi Nion

Ka përfunduar afati zyrtar i dorëzimit të kandidaturave për presidentin e vendit. Kjo do të thotë se edhe në seancën e parashikuar për të hënën në orën 18:00 nuk do të ketë një kandidat, duke bërë që raundi të konsiderohet i kryer.

Ashtu sikurse ka bërë të ditur edhe më herët, deri në raundin e tretë mazhoranca do të presë kandidaturat nga opozita, ndërsa në mungesë të tyre në raundin e katërt do të propozojnë kandidatin e tyre dhe do ta votojne me 71 votat e nevojshme, të cilat i sigurojnë të vetëm./Opunion.al

Pas